Kredyty zarówno w bankach jak i instytucjach pozabankowych są udzielane na bardzo zbliżonej zasadzie, a wysokość kredytu z reguły określają te same parametry, które są przetwarzane przez system finansowy. Wszystko po to by ocenić i wyliczyć naszą zdolność kredytową, a tym samym przedstawić nam maksymalną kwotę kredytu jaką możemy dostać.
Statystycznie najchętniej brane są kredyty do 100 tysięcy złotych – pomijając oczywiście kredyty hipoteczne, które są znacznie wyższe.

Wysokość kredytu jest wyliczana na podstawie zdolności finansowej, ta zaś na podstawie kilku podstawowych czynników takich jak: wysokość zarobków, miejsce pracy, tym umowy o pracę, wiek, dotychczasowe zobowiązania, ilość osób na utrzymaniu itp. Wszystkie te czynniki wpływają na kwotę jaką bank nam może zaproponować. Oferty instytucji pozabankowych są o wiele mniej restrykcyjne i pozwalają tej samej osobie uzyskać o wiele wyższą pożyczkę – prawdopodobnie dlatego tak dużo osób obecnie kierują się właśnie po ich ofertę.

Wysokość kredytu z komornikiem nie jest stale określona i także w tym przypadku wszystko zależy od naszej sytuacji finansowej. Wszystkie dodatkowe mienie, które jest naszą własnością i które możemy wpisać w formularz na pewno podwyższy kwotę kredytu. Również hipoteka jest dobrym i pewnym sposobem, który zawsze jest honorowany. Zatem jeżeli przyjdziemy z „niczym” po kredyt z komornikiem, nie możemy z reguły liczyć na więcej niż kilka – kilkanaście tysięcy, zaś przy poświadczeniu krewnych czy znajomych lub/i spisaniu posiadanego mienia kwota kredytu może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Wszystko zależy od osób poświadczających i wartości naszego majątku.