Jednym ze sposobów rozwiązania problemu z obecnym zadłużeniem jest kredyt oddłużeniowy. Jest to oferta skierowana do osób, które już mają zadłużenia, które głównie wynikają z niespłaconych wcześniej kredytów lub pożyczek. Oferta ta pozwala na spłacenie wszystkich naszych zobowiązań finansowych, które są zamieniane na jedną ratę, którą jesteśmy w stanie zapłacić. Przy takim kredycie pieniądze są przekazywane bezpośrednio na konto wierzyciela, któremu jesteśmy dłużni.

W skrajnych przypadkach z takiego kredytu również mogą skorzystać osoby, które mają sądowy nakaz egzekucyjny i komornik już zajął część mienia. W takim przypadku z kwoty kredytu możemy również uregulować odsetki, komornika oraz pozostałe opłaty wynikające z niespłaconego kredytu. Oferty oddłużeniowe z reguły są dostępne w instytucjach pozabankowych – banki niechętnie stosują takie oferty wśród swoich klientów, bardziej nastawiając się na zwykłe oferty obarczone dużo mniejszym ryzykiem.

Warunkiem uzyskania w/w kredytu oddłużeniowego jest przedstawienia całkowitej sytuacji finansowej, oczywiście głównie chodzi tutaj o zobowiązania i dług, jaki musimy spłacić. Nie mniej ważne są również nasze przychody, w końcu jest to kolejny kredyt, który ma co prawda pomóc nam wyjść z ciężkiej sytuacji finansowej, nie mniej jednak nawet taki kredyt trzeba spłacić.

Ważnym aspektem oprócz naszej zdolności kredytowej jest również posiadane mienie – czyli wszystko to co ewentualnie może wierzyciel zająć w przypadku nie wywiązania się z nowej umowy kredytowej. Od tego również zależy wysokość udzielanego kredytu, a ten może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Sama oferta już znalazła wielu zwolenników i faktycznie pozawala wyzwolić się od wielu niewygodnych zaległych kredytów. Musimy także pamiętać, że każdy niespłacony kredyt rośnie – wraz z odsetkami karnymi i sprawami komorniczymi. Zatem w przypadku wielu nieregularnie czy niespłaconych kredytów oferta wydaje się jak najbardziej rozsądna.